Nyhedsbrev







Indsend nyhed

  • Har du fundet en fed nyhed så indsend den så alle andre på Tweak.dk kan få glæde af den.

    Indsend nyhed



SANDISK leverer nu USB-flash-drev til Xbox 360




SanDisk lancerer i dag Xbox 360® USB Flash Drive by SanDisk til Microsoft Xbox 360. Det nye drev gør det nemmere end nogensinde for gamere at tage deres gamertags, save games, map packs, downloadede spil og andet ekstra indhold med sig over i en anden Xbox 360-konsol.

 

SanDisks Xbox 360 USB-flash-drev giver den bedste oplevelse på Xbox 360-konsollen. Det er præ-konfigureret til plug and play, og drevet gør, at det ikke er nødvendigt at formattere eller downloade en softwareopdatering til Xbox 360-konsollen. For gamere, der gerne vil være med til alt det sjove – eller for dem, der allerede har en konto, og som ønsker at udvide deres spillemuligheder – er der en måneds Xbox LIVE guldmedlemsskab inkludereret, når man køber flashdrevet.

 

”Xbox LIVE indeholder en verden af muligheder og indhold til gamere, som de kan udforske og downloade, herunder spil i fuld længde, film og musik”, siger Shuki Nir, Senior Vice President og General Manager, Retail, SanDisk. ”SanDisks Xbox 360 USB-flash-drev er specielt udviklet til at levere en fantastisk brugeroplevelse og fuld kompatibilitet med konsollen, som tilbyder gamerne større frihed og fleksibilitet, når de skal gemme, administrere og have glæde af deres yndlingsfiler.

 

”SanDisk har et veldokumenteret ry for at levere hukommelseslagerløsninger af høj kvalitet”, siger Ilan Spillinger, Vice President, Xbox Hardware og Tecnology, Microsoft. ”SanDisks Xbox 360 USB-flashdrev er en fantastisk løsning for gamere, der har behov for en mobil opbevaring af indholdet i deres Xbox 360. Det er nem og enkel plug and play.”

 

Xbox 360 USB-flash-drev fra SanDisk er tilgængelig nu på www.SanDisk.com og hos de større detailhandlere. Drevet findes i størrelsen 8GB og 16GB til vejledende udsalgspriser på 260 og 450 kroner.



Link: SANDISK



Lignende nyheder:
Tweak.dk Tweak.dk test af Kingston Hyper-X Beast 4 x 4GB DDR3-2400 CL11
Tweak.dk Tweak.dk test af Corsair Vegeance 4x4GB DDR3-2400 CL10
Tweak.dk ADATA XPG Gaminig v2.0 2600MHz DDR3 hukommelse kit
Tweak.dk Test af Kingston HyperX Beast 2400 MHz CL 11 2x 4 GB
Tweak.dk Tweak.dk test af Kingston Hyper-X 2400MHz 4x 4GB Memory Kit
Tweak.dk Test af Kingston HyperX Predator 512GB USB 3.0 Flash drev
Tweak.dk Test af Kingston DataTraveller Ultimate 3.0 G3 64GB USB 3.0 flash drev
Tweak.dk Corsair Vengeance Extreme DDR3 hukommelse ved 3000MHz
Tweak.dk ADATA lancerer nyt Elite UE700 USB flash drev med hastighed på 200MB/s
Tweak.dk Test af Kingston HyperX 10th Anniversary 16GB 2400MHz Quad Channel Kit
Tweak.dk Hvad viser ADATA frem på CeBit
Tweak.dk Test af Patriot Supersonic Magnum 256GB USB 3.0 Flash Drev
Tweak.dk Test af SanDisk Extreme 64GB USB 3.0 Flash Drev
Tweak.dk G.Skill er klar med nyt 32GB Trident X kit ved 2800MHz

Nyheden er læst 925 gang(e).         Skrevet af: Peter        Dato: 5. May 2010





Skriv kommentar til nyheden


|   mandag, 20. maj 2013, 20:30


Copyright 2001-2013 © Tweak.dk
Forum Tags | Hardware | Nyheder | Forum | Ansvar | Mobiltelefoner | Sitemap | Cookies | Mobilabonnement